Holnap jönnek a nagy nevek a Portfolio Energy Investment Forum konferenciáján

Holnap jönnek a nagy nevek a Portfolio Energy Investment Forum konferenciáján

Miután múlt hétfőn bejelentette Orbán Viktor miniszterelnök a parlamentben, hogy frissítette a kormány a közép- és hosszútávú magyar energiastratégiát, most hétfőn pedig a fizetési haladék részleteit jelentette be Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter, kifejezetten aktuális időpontban érkezik október 4-én a Portfolio Energy Investment Forum konferenciája a magyar energetikai szakma vezető döntéshozóinak részvételével. A nap során négy átfogó szekcióban dolgozzuk fel a legfontosabb, illetve leginkább aktuális energiapiaci fejleményeket, lehetőségeket és kihívásokat az ágazat fontos képviselőinek segítségével. Még nem késő regisztrálni akár a személyes, akár az online részvételre, amelyet ezen a linken keresztül lehet megtenni.

Nagy nevek a Portfolio Energy Investment Forum konferenciáján

Nagy nevek a Portfolio Energy Investment Forum konferenciáján

Már csak néhány nap és elkezdődik október 4-én a Portfolio Energy Investment Forum konferenciája, amelyet a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szakmai támogatásával szervezünk és négy szekcióban beszéljük át az elszálló energiaárak, az orosz fosszilis energiahordozókról való leválás, a klímacélok és a megújuló energiák terjedésének sokféle kihívását és egyúttal a kínálkozó megoldási lehetőségeit is. A konferenciára regisztrálni itt lehet, az összes releváns részlet itt érhető el.

Megvan a mérföldkő a magyar és uniós gáztartalékokban, de a fenyegető veszély még nem múlt el

Megvan a mérföldkő a magyar és uniós gáztartalékokban, de a fenyegető veszély még nem múlt el

Mind a magyar, mind az európai uniós gáztartalékok átléptek mostanra egy kulcsfontosságú szintet, amit jóval későbbre határoztak meg kötelező minimumként a tagállamok, így ez első ránézésre megnyugtatónak tűnik. Azt viszont fontos hangsúlyozni, hogy az elmúlt években zavartalan orosz gázszállítások mellett apadtak le a tavaszra a tárolók, most viszont ezt egyáltalán nem lehet biztosra venni. Éppen ezért nem lehet egyelőre kijelenteni, hogy elmúlt volna annak veszélye, hogy a tél második felében esetleg gázellátási zavarok lesznek Európában. Ezt a kockázatot nyilván csökkenti az, hogy az elképesztően magas gázárak mellett jócskán mérséklődik a gázfogyasztás, illetve sorra születnek a nem-orosz hátterű gázmegállapodások. Magyarország egyébként a tagállamok között a negyedik legjobban áll a fogyasztásarányos betárolás terén, de közben az is igaz, hogy a Portfolio adatai szerint az elmúlt években rendszerint jobban álltunk a mostani állapotnál, hiszen most kb. 111 őszi-téli napra elengedő a betárolt gáz, míg az elmúlt öt év átlagában ilyenkor 26 nappal többre elegendő tartalékunk volt.

Helyzetbe hoznák a geotermiát a távhőrendszer fejlesztésére

Helyzetbe hoznák a geotermiát a távhőrendszer fejlesztésére

Egyre kevesebb támogatásra lesz majd szükség a megújulóenergia termeléshez, 4 újabb pályázat kiírás várható 2022 közepéig a Metár-rendszer keretében, a lakossági megújuló beruházásra is elérhetőek lesznek vissza nem térítendő támogatások és a geotermiával kapcsolatos beruházások támogatási rendszere is jön 2021-ben – mondta a Portfolio online konferenciáján Kádár Andrea, az Innovációs és Technológiai Minisztérium energetikáért felelős helyettes államtitkára.

Pócs István: a megújulók erősítik az országot

Pócs István: a megújulók erősítik az országot

A Covid-19 egyértelműen megmutatta, hogy a megújulóknak stratégiai jelentősége van az energiamixben. Mialatt a honvédséget ki kellett vezérelni egyes erőművekhez, addig a megújulók beavatkozás nélkül termeltek, egyes időszakokban termelési csúcsokat beállítva. A megújulók erősítik az országot. Befektetői szempontból is világos üzenetet adtak, stabil, alacsony kockázatú eszközökként viselkedtek, jól kalkulálható hozamot nyújtva mindazoknak, akik ebbe fektettek, mondta el a Portfolio-nak Pócs István, a PANNON Green Power üzletfejlesztési igazgatója, aki a hazai energetikával kapcsolatban arról is beszélt, hogy Magyarország egyértelműen felkerült a befektetői térképre, erős az európai vonal, de jelen van a keleti tőke is.

Elolvadt az Északi-sark háromnegyede, jöhet az energetika átalakulása

Elolvadt az Északi-sark háromnegyede, jöhet az energetika átalakulása

November 7-én rendezte meg a Portfolio az Energy Investment Forum rendezvényt, ahol neves előadóktól hallhattunk a klímaváltozás fontosságáról, annak az energetikai következményeiről, a magyar gázhelyzet lehetőségeiről és a különböző típusú erőművek jövőjéről előadásokat. A nap fénypontja a magyar energiavállalatok top menedzsereit felvonultató vezérpanel volt, mely új perspektívákat nyitott a hazai és globális energetika aktuális helyzetének megértéséhez.

Klímaváltozás és energetika - Mit hoz a jövő?

Klímaváltozás és energetika - Mit hoz a jövő?

Lezajlott a Portfolio tizedik alkalommal megrendezett energetikai konferenciája, az Energy Investment Forum. A konferencia fókuszában ezúttal a hazai gáz- és villamosenergia-ellátás küszöbön álló - részben a nemzetközi viszonyok változásából fakadó - alapvető átalakulása, illetve az energiaszektorban ezek hatására jelentkező leglényegesebb kihívások álltak. A nap folyamán előadást tartott többek között Dr. Kaderják Péter, energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkár, Ürge-Vorsatz Diána, az ENSZ Kormányközi Klímavédelmi Tantestületének Mérsékléssel foglalkozó Munkacsoportjának alelnöke és Varró László, a Nemzetközi Energia Ügynökség vezető közgazdásza.

Mi lesz, ha bemondja az EU 2050-re a karbonsemlegességet?

Mi lesz, ha bemondja az EU 2050-re a karbonsemlegességet?

Mi lesz, az energiaszektorral, ha az EU kitűzi 2050-re a karbonsemlegességi célt? Milyen tervek vannak a megújuló energiatermelés felpörgetésére? Mit hozhat az elektromos autók terjedése? Többek között erről is beszéltek hazai energetikai cégek vezetői a Portfolio Energy Investment Forumon.

Bőven van elég gáz Magyarországon a télre

Bőven van elég gáz Magyarországon a télre

Magyarországon mindig lesz orosz gáz. Ennek az az oka, hogy jelenleg nincs versenyképesebb árú gáz a piacon és az orosz tárgyalási technika olyan, hogy bármikor be tudnak menni a legjobb ár alá – mondta el a Portfolio Energy Investment Forumon Moldován Félix, a Külgazdasági és Külügyminisztérium főosztályvezető-helyettese, a magyarországi gázellátás jövőjéről beszélve.

Érdemes egy utolsó esélyt adni az atomenergiának

Érdemes egy utolsó esélyt adni az atomenergiának

Érdemes egy utolsó esélyt adni az atomenergiának – véli Varró László, a Nemzetközi Energia Ügynökség vezető közgazdásza. Ez ugyanis segíthet elérni a dekarbonizációt, ami pedig a klímaváltozás megfékezéséhez kell.

A szélenergia már most versenyképes piaci alapon

A szélenergia már most versenyképes piaci alapon

A klímaváltozás gazdasági hatásairól és a megújuló villamosenergiatermelés pénzügyi hatásairól beszélt előadásában Kovács Csaba, a KPMG energetikai tanácsadásával foglalkozó partnere a Portfolio Energy Investment 2019 konferencián.

Kaderják: A GDP 2,5 százalékát kéne klímacélokra fordítani

Kaderják: A GDP 2,5 százalékát kéne klímacélokra fordítani

A Portfolio Energy Investment Forum konferenciáját Dr. Kaderják Péter energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkár előadás nyitotta meg, amiben bemutatta, hogy milyen stratégiai változásokra van szükség ahhoz, hogy tartani tudjuk azokat a klímacélokat, amelynek köszönhetően nemcsak élhető környezetet tarthatunk fent, de akár a világ más országai számára is példát mutathatunk. Ehhez persze radikális változásokra lesz szükség.

Apokalipszis vagy földi paradicsom vár ránk? Attól függ, sikerül-e megfékezni a globális felmelegedést

Apokalipszis vagy földi paradicsom vár ránk? Attól függ, sikerül-e megfékezni a globális felmelegedést

2040-re elolvadhat az Északi sarkon a jég, több helyen vízhiány alakulhat ki, mely tömeges migrációt válthat ki, de tiszta levegőjű, zöld, békés, nyugodt városokban is élhetünk addigra, csak rajtunk múlik. A legfontosabb, amit tehetünk a klímaváltozás megfékezése érdekében az, hogy beszélünk róla. A mezőgazdaságnak, a közlekedésnek és az épületenergetikának kellene hatalmas változásokon átesnie, az embereknek máshogy kellene fogyasztaniuk és tudatosabban élniük. Korlátozni kellene a repterek kapacitásait, csökkenteni kellene a húsevést, ugyanis minden számít. Egyedül a természettel való okos együttműködés menthet meg bennünket a globális felmelegedéstől, egyéb technológiák fejlődése kevésnek bizonyulhat. Ürge-Vorsatz Diánával beszélgettünk, aki a CEU professzora és az ENSZ Kormányközi Klímavédelmi Testületében a mérsékléssel foglalkozó munkacsoport alelnöke.

Erős negyedév a Moltól, megnövelt éves eredménycéllal fűszerezve

Erős negyedév a Moltól, megnövelt éves eredménycéllal fűszerezve

Ma hajnalban tette közzé a Mol harmadik negyedéves gyorsjelentését, melyben a főbb eredménysorokon a várakozásoknál kedvezőbb számokkal rukkolt elő. Az éves EBITDA célját 0,1 milliárd dollárral 2,4 milliárdra emelte, így pozitív árfolyamreakcióra számítunk a csütörtöki piacnyitás kapcsán.

Tovább tarthat a gázkrízis

Tovább tarthat a gázkrízis

Tegnap háromoldalú tárgyalást tartott az orosz, az ukrán fél és az Európai Bizottság, melyek a 2020-ban lejáró orosz-ukrán gáztranzit szerződés meghosszabbítását céloznák. Annyiban sikerült csak maradni, hogy novemberben újra tárgyalóasztalhoz ülnek, írja a BruxInfo.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.